Elballagtak a végzős diákjaink A 2020/2021-es tanév versenyeredményei II. Kilencedikesek sikerei GYERMEKNAP AJÁNDÉK Vidám, kellemes ünnepeket! Tanítás 2021. január 11-től KARÁCSONY 2020 Advent IV. 2020 FELSŐSÖKNEK! Advent III. vasárnapja 2020 JUGYIK MIKULÁS Advent II. vasárnapja 2020 Mikulás 2020 Advent 2020 A 2020/2021-es tanév versenyeredményei A 2019/2020-as tanév értékelése Az elmúlt évek eseményei Az elmúlt évek versenyeredményei Szülői Szövetség Az iskola életéböl Versenyek Értesítések Támogatóink Töklámpás és festett tök kiállítás A 2020/2021 –es tanév Karácsony 2021 Ügyes kezek szakköre 2021/2022 Zenés előadás kisiskolásoknak A 2021 / 2022-es tanév kiértékelése Szülői értekezlet Tevékenységünk a 2022/2023-as tanévben Magyar Szülői Bál 2024 Karácsonyi műsor 2023 Szülői értekezlet Tompa Mihály Országos Verseny Tisztelet a bátraknak! Angol szavalóverseny Exkurzió az atomerőműben Dobré slovo szavalóverseny Nyilatkozat Kémia olimpiász

Magyar Tagozat

A 2019/2020-as tanév értékelése

Iskolánk magyar tagozatát a 2019/2020-as tanévben 40 tanuló látogatta, 6 az alsó és 34 a felső tagozaton. Ebből 8-an az időközben bezárt pogrányi alapiskolából érkeztek.  Az idei tanévben a tantestület 6 tagú volt, ezen kívül a szlovák tagozat 7 pedagógusa is részt vett az oktatásban heti 35 órában, valamint egy nyugdíjas kolléga heti 6 órát tanított. Az tanórák 81,4%-án szakképzett, 18,6%-án szakképzetlen oktatás folyt.

Kötelező tantárgyként továbbra is oktattuk a regionális nevelést az 5. és 6. évfolyamban.

Szakköreink: felvételi felkészítők magyar és szlovák nyelvből, valamint matematikából, színjátszó szakkör, énekkar

Tanulóink tanulmányi kirándulásokon vettek részt: a Pőstyén melletti Plantex gyümölcsösben, Nyitrán, a gímesi Forgács kastélyt, a mineroalógiai múzeumot és a gímeskosztolányi műemléktemplomot is meglátogatták.

A 8. és 9. évfolyam tanulói sítanfolyamon vettek részt.

A Határtalanul program keretén belül az Alpokaljáról 3 település tanulói látogatták meg iskolánkat: Mihályi, Lövő és Zsire. Az érsekvadkertiek pedig a mi tanulóinkat hívták meg 2 napos kirándulásra községükbe.

A nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem mellett működő JUGYIK a járási mikulásnapi foglalkozását az idén Nagycétényben tartotta, tanulóink odautaztatását is ők vállalták fel.  Mi is megszerveztük mikulás napi műsorunkat kézműves foglalkozásokkal összekötve. Az itt és a  karácsonyi ünnepvárón készített dísztárgyakat a fellépések idején az érdeklődők megvásárolhatták.

Kulturális rendezvényeink: Iskolai nevelőkoncertek látogatása. Előadás az emberi jogokról, a pénz világáról. Színházlátogatás Komáromban „Óz, a nagy varázsló” című darabot tekinthették meg tanulóink. Angol nyelvű színházi előadás. Az aradi vértanúkra emlékeztünk iskolánkban, Kolonban, az 1956-os eseményeket elevenítettük meg előadás keretén belül. Karácsonyi műsor az iskolában, Zsérén. A magyar népmese napját megünnepelve népmeséket olvastunk fel.

Részt vettünk Nagycétényben a Böjte Csaba atya celebrálta szentmisén. Katalin nővér, iskolánk egykori hitoktatója Fülöp – szigetek –i missziójáról tartott előadást.

Az Ifjú Pántlika zenekar Dunaszerdahelyről koncertezett tanulóinknak. A Zrínyi Ilona monodráma, mely a gímesi kultúrházban került előadásra bevételét a szervezők iskolánknak adományozták.

A Valentin napi álarcosbált és a játékos vetélkedőt idén is a végzős diákjaink szervezték meg.

Énekkarunk az iskolai rendezvényeken kívül szereplője volt egyházi rendezvényeknek, karácsonyi műsoroknak, koncerteknek.

Hagyományaink ápolását is folytattuk. Az idén is betlehemeztek Gímesen, Egyházgellén.

Novemberben az ötödikeseink tudását tesztelték. Matematikából az országos átlag 63,4% volt, tanulóink 80%-ot értek el, míg magyar nyelvből az országos átlag 62% az ötödikeseink átlageredménye 80% volt.

Március 13-án a koronavírus pandémia miatt megszakadt az oktatás.  Ötödikeseink június  1-jén, az elsősök 15-én tértek vissza az iskolába, míg a többiek csak a bizonyítvány átvételére, az utolsó tanítási napon. A 8. és 9. évf. tanulói egy nappal előtte osztályfőnöküket, Simko Kingát búcsúztatták.