Mgr. Martin Jánošov

Hospodarstvo_Afriky.doc

Obyvatelstvo_a_sidla_Afriky.doc

Afrika_-_prirodne_pomery.docx

Pokyny k nasledujúcim týždňom:

Na každý týždeň bude určené učivo, s ktorým sa máte oboznámiť v učebnici, následne si prezrieť pripojenú prezentáciu a nakoniec si vytlačiť ( alebo opísať ) vyššie umiestnené poznámky. Učiť sa stále stačí z poznámok. V prípade otázok k uvedeným učivám , resp. k predmetu som Vám k dispozícii v pracovných dňoch v čase od 9,00 hod do 14,00 hod na tel.: 0907233224

MAIL na komunikaciu: janosovmartin@gmail.com

17.3. - zopakovať z poznámok prírodné pomery Ázie

19.3. - Obyvateľstvo a sídla Ázie, uč. str. 68-71

Obyvatelstvo_Azia.ppt

24.3. Vypracovat referát(rozsah min. 1  A4) alebo prezentáciu(min. 15 slidov) na tému Obyvateľstvo alebo mesto (á) Ázie , zaslať na uvedený mail do 26.3.2020. Nakonci nech sú použité zdroje, linky, určite nepoužívajte iba jeden,dva zdroje.(aby to nebolo iba skopírované ako celok)

26.3. Hospodárstvo Ázie , uč. str. 72-75

Azia_hospodarstvo.ppt

31.3. - Vypracujte uvedený kvíz, po vyriešení mi pošlite printscreen obrazovky s vaším výsledkom (keď dokončíte test, ukáže sa vám výsledok,  stlačíte  PRT SCR, následne crtl+v do mailu.

Test bude hodnotený známkou, vypracujte ho samostane, dôkladne, možete použiť učebnicu, poznámky alebo aj net... Tiež je povolené test opakovať. Odoslať do 3.4.2020

Ďalšia úloha bude až po Veľkej noci :)

Upozorňujem žiakov, ktorí mi neposlali aj predchádzajúce zadanie, že úlohy sú povinnou súčasťou vyučovania.

7.4. Dôkladne si zopakujte poznatky o obyvateľstve a hospodárstve Ázie.

Test na zopakovanie: https://lepsiageografia.sk/kvizy/hospodarstvo_azie/index.html , nieje potrebné zasielať :)

Tí žiaci, ktorí nedoslali svoje domáce zadania, možu tak urobiť do 10.4. , avšak hodnotenie bude znížené o jeden stupeň. Neodovzdané zadania budú hodnotené ako nedostatočné.

Prajem príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov, užite si prázdniny :) , a zostante doma

HODNOTENIE: Hodnotenie úloh, testov, zadaní bude slovné. Základom bude 5 hodnotiacich stupňov: 1, výborne (predstavte si , akokeby ste dostali 1 :) ) 2, chválitebne ( akoby 2)  3, dobre ( akoby 3 ) 4, dostatočne ( akoby 4 ) , 5, nedostatočne ( akoby 5) , ktoré môže byť doplnené ďalším komentárom. Test môže byť vyhodnotený percentuálne.

Záverečné hodnotenie predmetu , vysvedčenie, bude hodnotené známkou. Známka na vysvedčení bude zahŕňať známky, ktoré ste získali v škole a všetky hodnotenia, ktoré odovzdáte diaľkovo. Dôležité je tiež odovzdávať zadania v stanovenom termíne.

21.-24.4. - Juhozápadná Ázia , uč. str. 76-79

Juhozapadna_Azia.ppt

27.4.-1.5. - Južná Ázia, uč. str. 82-85

juzna_azia.ppt

India.ppt

8.5. Štátny sviatok ( podľa pokynov sa neučí,  :)  )

15.5.. Juhovýchodná Ázia, uč. str. 86-89

Juhovychodna_Azia.ppt

Juhovychodna_azia_2.ppt

22.5. Východná Ázia , uč. str. 90-94

Toto učivo si rozdelíme na dve časti: Čína a zvyšok ( Japonsko, S a J Kórea), dnes teda Čína

Cina.ppt

29.5. Japonsko, Južná Kórea, Severná Kórea

Japonsko__J.Korea__S.Korea.docx

5.6. Stredná Ázia , uč.str. 98-99

Stredna_Azia.ppt

12.6.  Posledná úloha v tomto školskom roku :) . Vaším zadaním je poslať 5 linkov, odkazov na čokoľvek čo súvisí s geografiou Ázie. Napr. o rieke, pohorí, firme, športe, obyvateľstve, meste, poľnohospodárstve, zvykoch, podnebí, cestovnom ruchu, ....

Viac sú cenené info, ktoré sme spomenuli len okrajovo alebo vôbec. V tomto prípade nepoužívajte wikipédiu.

Príklad ( z Európy) rieka Dunaj, nie všeobecné info, niečo konkrétne, ja som si vybral - delta Dunaja :

Linky posielajte na moju mailovú adresu do 19.6.2020.

V prípade otázok ma kľudne kontaktujte. Jedná sa o poslednú možnosť vylepšiť si známku/hodnotenie na konci školského roku.

19.6. Obsah učiva sme vyčerpali, taktiež ste splnili ( nie všetci :) :( ) úlohy, ktoré ste počas 2. polroka mali splniť. Záverečné hodnotenie si nájdete na vysvedčeniach. Prajem Vám príjemné prežitie letných prázdnin.