Základná škola - Alapiskola, Školská 330, Jelenec

Prihlásenie
Novinky Kontakt Rozvrh Fotoalbum O škole Predmety Magyar Tagozat
Elballagtak a végzős diákjaink A 2020/2021-es tanév versenyeredményei II. Kilencedikesek sikerei GYERMEKNAP AJÁNDÉK Vidám, kellemes ünnepeket! Tanítás 2021. január 11-től KARÁCSONY 2020 Advent IV. 2020 FELSŐSÖKNEK! Advent III. vasárnapja 2020 JUGYIK MIKULÁS Advent II. vasárnapja 2020 Mikulás 2020 Advent 2020 A 2020/2021-es tanév versenyeredményei A 2019/2020-as tanév értékelése Az elmúlt évek eseményei Az elmúlt évek versenyeredményei Szülői Szövetség Az iskola életéböl Versenyek Értesítések Támogatóink Töklámpás és festett tök kiállítás A 2020/2021 –es tanév Karácsony 2021 Ügyes kezek szakköre 2021/2022 Zenés előadás kisiskolásoknak A 2021 / 2022-es tanév kiértékelése Szülői értekezlet Tevékenységünk a 2022/2023-as tanévben Magyar Szülői Bál 2024 Karácsonyi műsor 2023 Szülői értekezlet Tompa Mihály Országos Verseny Tisztelet a bátraknak! Angol szavalóverseny Exkurzió az atomerőműben Dobré slovo szavalóverseny Nyilatkozat Kémia olimpiász

Magyar Tagozat

Értesítések

  

 

A 2017/2018-as tanév kiértékelése

   Iskolánk magyar tagozatát a 2017/2018-as tanévben 29 tanuló látogatta, 4 az alsó és 25 a felső tagozaton. A tantestület 6 tagú volt, a szlovák tagozat 9 pedagógusa is részt vett az oktatásban heti 41 órában, valamint egy nyugdíjas kolléga heti 6 órát tanított.

 A tantervben az idei tanévben is történt változás, a kilencedikesek heti óraszáma történelemből 1 órával nőtt. Kötelező tantárgyként továbbra is oktattuk a regionális nevelést.

 Szakköreink az idén is működtek: felvételi felkészítők magyar és szlovák nyelvből, valamint matematikából, színjátszó szakkör, énekkar, citera, angol nyelvi szakkör, hagyományőrző foglalkozások.

 Tanulóink tanulmányi kirándulásokon vettek részt: Pozsonyban, Nyitrán, a mohi atomerőműben, Szereden, Selmecbányán ill. a gímesi Forgács kastélyt és a gímeskosztolányi műemléktemplomot is meglátogatták. Alsóbodokon az ”Aranybusz”-ban Arany János életével, művészetével ismerkedtek meg.

 Alsó tagozatos tanulóink természeti iskolában töltöttek egy hetet, a  6. és 7. évfolyam tanulói úszótanfolyamon, a 9-esek sítanfolyamon vettek részt.

 Történelmi előadást tartottak tanulóinknak az Konstantin Filozófus Egyetem hallgatói, ill. tudományos előadást hallhattak a világűrről.

 A Föld napja keretén belül tanulóink ellátogattak a Gardénia environmentális kiállításra.

 Határtalanul program keretén belül három magyarországi iskola látogatott el hozzánk. Egyikük, az érsekvadkerti már negyedszer járt nálunk.

 A nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem mellett működő JUGYIK a járási mikulásnapi foglalkozását az idén Nagycétényben tartotta, tanulóink odautaztatását is ők vállalták fel. A karácsonyi ünnepvárót az idén műveltségi vetélkedővel egészítettük ki.

 Kirándulást szerveztünk Szentendrére és Visegrádra, ill. kilencedikeseink részt vettek a Gloria Victis elnevezésű magyarországi háromnapos kiránduláson az 56-os forradalom tiszteletére. Pár diákunk ingyenes kiránduláson vehetett részt Szombathelyen.

 Kultúrrendezvényeink: iskolai nevelőkoncertek látogatása, bábszínházi előadás, színházlátogatás Komáromban és Nyitrán, angol nyelvű színházi előadás, az aradi vértanúkra emlékeztünk iskolánkban, Kolonban, karácsonyi műsor az iskolában, majd a zsérei kultúrházban, március 15-i megemlékezés az iskolában, a gímesi Csemadok rendezvényén és Zsérén, irodalmi kávéház, az anyák napi ünnepséget az idén is iskolánk falai között szerveztük meg. A magyar népmese napján népmeséket olvastunk fel, a magyar kultúra napján közösen szavaltunk ill. meghallgattuk Szunyogh Zsuzsanna saját megzenésített verseit. Népzenei bemutatót tartott az Ifjú Pántlika zenekar.

 A Valentin napi álarcosbált és a játékos vetélkedőt idén is a végzős diákjaink szervezték meg.

 Énekkarunk az iskolai rendezvényeken kívül szereplője volt a gímesi Kodály Zoltán emléktábla felavatásának, a Nyitracsehi-i  járási rendezvénynek.

 Hagyományaink ápolását is folytattuk. Az idén tanulóink Nitrán, Zsérén és Ópusztaszeren is betlehemeztek.

A balázsolás szokását a zoboralji falvak társulásának ünnepségén, a kalaptáncot Budapesten egy nemzetközi népzenei fesztiválon  mutatták be. Ugyanitt a lányok a szentiván-éji tűzugrás szokásával szerepeltek. Felléptek az Ág Tibor Napokon, Alsóbodokon.

 Iskolánk az idén ismételten megrendezte a Zoboralja Kis Csalogánya járási népdalversenyt.

Versenyeken való részvétel: Egy tanuló képviselte tagozatunkat a  Pitagorasz matematikai verseny járási fordulóján.  a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny járási fordulóján hét tanulónk versenyzett, ketten továbbjutottak az országos elődöntőbe. A Dobré slovo szlovák nyelvű szavalóverseny járási fordulójában hat tanulónk vett részt, négy első, egy második és egy harmadik helyet szerezve, a kerületi fordulóból hárman továbbjutottak az országos megmérettetésre, ahol aztán egy 1. , egy 2., és egy 3. helyet szereztek. Az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny regionális fordulóján két tanulónk képviselte iskolánkat. Közülük egy eljutott az országos döntőbe, ahol aranysávos besorolást kapott. Részt vettünk egy bibliai rajzversenyen is, ahol az egyik tanulónk a 3. helyet szerezte meg rajzával több száz beküldött rajz közül.  A zoboralja kiscsalogánya járási népdalversenyen aranysávos besorolást kapott két tanulónk és egy éneklő csoportunk, ezüst sávos lett egy tanulónk és egy csoportunk.

 Novemberben az ötödikeseink tudását tesztelték. Matematikából az országos átlag 64,7% volt, tanulóink 38,9%-ot értek el, míg magyar nyelvből az országos átlag 64,2% az ötödikeseink átlageredménye 64,4% volt.

 A Tesztelés9, a kilencedikes tanulók megmérettetése az idén nagyon eredményes volt. Tanulóink mindhárom tantárgyban magasan az országos átlag fölött teljesítettek. Míg matematikából az országos átlag 55,9% volt, tanulóink 86,25%-ot értek el. Magyar nyelvből az országos 60,6% mellett 76%-ot értek el, míg szlovák nyelvből az országos átlag 61,1% volt tanulóink 91,3%-ot értek el.       

 Ma nemcsak az idei tanévet búcsúztatjuk, de búcsúzunk kedves kolléganőnktől, Korec Erzsébettől is, aki egy hosszú, eredményes pályafutással a háta mögött úgy döntött eljött a megérdemelt pihenés ideje. Korec tanító néni nevéhez nemcsak a színvonalas tanítás,a  megható  karácsonyi műsorok  összeállítása, betanítása kötődik, hanem tanulóink  szlovák nyelvi versenyekre, szavalóversenyekre való eredményes felkészítése is. A Poznaj slovenskú rec szlovák nyelvi vetélkedő , a Dobré slovo és a Tompa Mihály szavaló és prózamondo versenyek országos fordulóinak gyakori szereplői voltak diákjai. Több alkalommal sikrült ezen versenyek országos fordulóját megnyerniük, ill. az első három közé bejutniuk. Nyugdíjba vonulása alkalmából nagyon sok egészségben eltöltött évet kívánunk neki, hogy családja körében élvezze a nyugdíjas kor minden szépségét.

 Végezetül megköszönöm kollégáim egész éves munkáját, különösen köszönöm azt a munkát, amit a kötelező feladatokon túl  vállaltak. Köszönet a versenyek, a kirándulások  szervezéséért, azok lebonyolításáért, a versenyekre való felkészítésért.   Köszönöm, Önöknek, Szülőknek, hogy egész évben segítették munkánkat, együttműködtek tanulóink nevelésében.

 Ünnepélyes tanévzárónkon az idén is meglátogattak bennünket a Rákóczi Szövetség Bábolnai Szervezetének vezetőségi tagjai, akik sokéves szokásukhoz híven átadták a tantestület által kiválasztott végzős tanulónak,   Bencz Bálintnak  az Év Diákja emléklapot és érmét. Köszönjük a több, mint egy évtizede tartó segítségüket.

 

 

 

 

 

 

 

2015/16 - ös iskolaév kiértékelése

Iskolánk magyar tagozatát a 2015/2016-os tanévben 38 tanuló látogatta, 8 az alsó  és 30 a felső tagozaton. A tantestület 6 tagú volt, ill. a szlovák tagozat 8 pedagógusa  is résztvett az oktatásban heti 42 órában.

Az 1. és az 5. évfolyam új tanterv szerint tanult, így az elsősök heti kötelező óraszáma 1 órával csökkent, míg az ötödikeseké 1 órával nőtt. Kötelező tantárgyként továbbra is oktattuk a regionális nevelést.

Szakköreink az idén is működtek: - felvételi felkészítő magyar és szlovák nyelvből valamint matematikából,  színjátszó szakkör, énekkar, sport és rovásírás szakkörök, hagyományőrző foglalkozások. Zongora és gitárórákat is vehettek tanulóink. Sajnos érdeklődés hiányában a citeráink az idén is kihasználatlanul maradtak.

Az iskolaévet a felső tagozat tanulói Zobor - Zsibrice túrával kezdték. A későbbiekben tanulmányi  kirándulásokat szerveztünk Nyitrára, a püspöki könyvtárba, majd a kosztolányi műemléktemplomot látogatták meg ötödikeseink. Az alsó tagozatosok kipróbálhatták a nyitrai közlekedési pályát, a 7. és 9.  évfolyam tanulói Pozsonyban jártak. Nyolcadikosaink sítanfolyamon vettek részt, a negyedikesek pedig erdei iskolában töltöttek egy hetet.

Bekapcsolódtunk a Tanuljunk az Új Szóval ... munkafüzet programba. Ebből kifolyólag a  7., 8., 9. évfolyam tanulói majd egy hónapon keresztül ingyen kapták a napilapot.

Föld napja keretén belül tanulóink takarították az iskola környezetét, fát ültettek, papírt gyűjtöttek.

Kirándulást szerveztünk az ipolytarnóci ősmaradványok természetvédelmi területre, Fülek és Somoskő várába. Az elsősök ugyanekkor Vöröskő várát látogatták meg.

Határtalanul program keretén belül négy magyarországi iskola látogatott el hozzánk. Egyikük az érsekvadkerti már másodszor járt nálunk, viszonzásul 18 tanulónk velük együtt kirándulhatott Trencsény és Beckó várához.

Kultúrrendezvényeink: iskolai nevelőkoncertek látogatása, színházlátogatás Komáromban (A dzsungel könyve), karácsonyi műsor az iskolában, Zsérén, március 15-ei megemlékezés az iskolában, a Gímes-i Csemadok rendezvényén és Zsérén, irodalmi kávéház, Együtt szaval a nemzet....., az anyák napi ünnepségen is felléptek gímesi tanulóink

A Valentin napi álarcosbált és a játékos vetélkedőt idén is a végzős diákjaink készítették elő.

A NYVC szervezésében Pogrányban résztvettünk a Csavarszínház előadásán.

Énekkarunk az iskolai rendezvényeken kívül is fellépett A zene világnapja alkalmából rendezett koncerten Gímesen, a programba bekapcsolódott több tanulónk is hangszeres szólóval (zongora, furulya), Berencsen, Kesztölcön és Nitrán az KFE szervezésében.

Hagyományaink ápolását is folytattuk, az idén a betlehemezésen kívül a széktáncot és a villőzést is felújítottuk.

Immár hagyományosan iskolánkon szervezi meg a Nyitrai KFE mellett működő JUGYIK a járási mikulásnapi foglalkozását, melyre a járás összes magyar iskolába járó gyerekét meghívják.

Hábel Gyuri bácsi előadása a gyerekek magyarságtudatát volt hivatott megerősíteni.

Virrantó játszómobil nemcsak érdekességeket, játékokat hozott a gyerekeknek, de táncolni, énekelni is tanították a kisebbeket.

Versenyeken való részvétel: a KOS által szervezett mesemondó versenyen négy tanulónk vett részt,az angol nyelvi olimpián járási 2. helyezést ért el egy tanulónk, a Pitagoriász matematika verseny járási fordulójában szintés egy tanuló képviselte iskolánkat, egyházi szavalóversenyen egy tanulónk vett részt, a Tompa Mihály vers- és prózamondó verseny járási fordulóján nyolc tanulónk versenyzett, egy tanulónk résztvett az angol nyelvű szavalóverseny járási fordulójában. A Dobré slovo szlovák nyelvű szavalóverseny járási  fordulójában négy tanulónk vett részt, két első, egy második és egy harmadik helyet szerezve, a kerületi fordulóban két tanulónk harmadik lett. A csillagoknak termtője népdalversenyen tanulónk első helyezést ért el. Az Ipolyi Arnold mesemondóverseny regionális fordulóján két tanulónk képviselte iskolánkat, arany és ezüstsávos besorolással végezve, illetve az országos fordulóban ezüstsávval. Országos második helyet ért el egy tanulónk a Poznaj slovenskú rec szlovák nyelvi tanulmányi versenyen.

Iskolánk az idén is megrendezte Zoboroalja kis csalogánya járási népdalversenyt, ahol a tanulóink a következőképpen végeztek: Csámpai Boglárka – aranysávos minősítés, (abszolút győztes), Bencz Zsolt – aranysávos minősítés, Bencz Levente – ezüstsávos minősítés, csoport: Bencz Zsolt, Bencz Levente, Nagy Viktor – ezüstsávos minősítés.

Első alkalommal vettek részt tanulóink az Esterházy János életét bemutató országos  vetélkedőn, ahol megszerezték a győzelmet. A csapat tagjai később jutalomkiránduláson vettek részt Magyarországon. 

tesztelés9, a kilencedikes tanulók megmérettetése az idén is  eredményes volt. Minden tantárgyban az országos átlag fölött végeztek tanulóink. Míg matematikából az országos átlag 52,8% volt, tanulóink 72,85%-ot értek el. Magyar nyelvből az országos 64,6% -ot fölülmúlva 73,14%-ot értek el, míg szlovák nyelvből az országos átlag 64,2% volt tanulóink 83,57%-ot értek el. Két tanulónk szlovák nyelvből, egy pedig matematikából ért el 100%-os eredményt.

November 25-én az ötödikeseink is részt vettek az országos felmérésen. A 4 ötödikesünk közül 2-en nyújtottak átlagon felüli teljesítményt, ebből magyar nyelv és irodalomból 100 százalékot egy diákunk ért el.

Szülői segítséggel beindult tagozatunk facebook oldala.

     Még pár nap és itt az év vége,  a megérdemelt pihenés ideje. Gyermekeink az idén is magyarországi és hazai táborokban pihenhetnek ingyen.

      Köszönöm minden kollégának a lelkiismeretes, hatékony munkát, az eredményeket , az emberséges hozzáállást gyermekeink neveléséhez.

      Különösen köszönöm azt a munkát, amit a kötelező feladatokon túl vállaltak a pedagógusok. Köszönet a versenyek szervezéséért, azok lebonyolításáért, a felkészítésért.

      Köszönöm, Önöknek, Szülőknek, hogy egész évben segítették munkánkat, együttműködtek tanulóink nevelésében, anyagilag támogatták iskolánkat.

                                                                                                          Maga Judit

          

                                                                                                

 

 

 2014/15 - ös iskolaév kiértékelése

        Iskolánk magyar tagozatát a 2014/15-ös iskolaévben 34 tanuló látogatta, 5 az alsó és 29 a felső tagozaton. A tantestület 6 tagú volt.

        A 2014/15-ös tanévben tanulóink a következő szakköröket látogathatták:

- felvételi felkészítő magyar és szlovák nyelvből, valamint matematikából, irodalmi,játékos matematika, sport,   furulya szakkörök, valamint énekkar. Ezen kívül tanulóink zongoraórákat is vehettek.

       Tanulmányi kirándulás keretén belül Nyitrán, a mohi atomerőműben, Léván, Körmöcbányán  és Selmecbányán  jártak tanulóink.

       Kultúrrendezvényeink közül megemlíthetjük az alsósok mozilátogatását. A felső tagozat tanulói a komáromi Jókai Színházban az Irány Rió című pantomim előadást tekintették meg, Nyitrán a Jánosík című színdarabot nézték meg.

Szeptember 29. a Magyar Népmese Napja, ebből az alkalomból egy órán keresztül mesét olvastak fel tanulóink.

       Karácsonyi műsorral az idei tanévben is készültünk, az iskolai előadáson kívül Zsérén is előadtuk műsorunkat. A március 15-ei megemlékezést iskolánkon kívül  a diákok  Kolonban és a gímesi ünnepségen  is bemutatták.

        Ebben a tanévben már harmadik alkalommal  a "hazai" Mikulás mellett a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem mellett működő Juhász Gyula Ifjúsági Klub Mikulása is meglátogatta iskolánkat. A rendezvényre meghívták  az összes zoboralji magyar iskolát.

Január 22., a Magyar Kultúra Napja – ezen  alkalomból az Együtt Szaval a Nemzet program idén is több százezer diákot kapcsolt össze közös szavalással, köztük iskolánk tanulót is. Egy időben, közösen, élő összeköttetésben szavalták el a Himnusz első versszakát és a Szózatot.

Ünnepi kézműves foglalkozásokra került sor karácsony és húsvét előtt .

      A Valentin napi álarcosbált és a  játékos vetélkedőt  idén is a végzős diákjaink készítették elő.

      Április 11-e József Attila születésnapja és egyben a Költészet Napja. Ebből az alkalomból rendeztük meg immár negyedik alkalommal irodalmi kávéházunkat, ahol zongorajáték mellett  szavaltak és olvasták fel saját írásaikat tanulóink.

Az idén ünnepelte iskolánk egykori folklórcsoportja, a Villő alapításának 50. évfordulóját.  Ezen alkalomból a gímesi hagyományőrző csoport a Csemadokkal karöltve ünnepi műsort szervezett, melynek iskolánk is részese volt. Tanulóink felelevenítették azokat a szokásokat, melyeket még Jókai Mária tanított szüleiknek, nagyszüleiknek. 

       Gyermeknapon kirándultak tanulóink Kékkőre, ill. Lévára.

       A  Határtalanul program keretében   Barcs, Dunaújváros, Nagykőrös és Érsekvadkert  7. osztályosai látogatták meg iskolánkat.

      Előadást hallhattak tanulóink az I. világháborúról, missziós beszámolót Afrikáról.

     A Tesztelés 9 eredményeivel is megismertetném Önöket. Míg matematikából az országos átlag 52,7% volt,  tanulóink 80%-ot értek el, magyar nyelvből az országos 63,8%-ot meghaladva 65,3% -ra teljesítettek, szlovák nyelvből az országos 68%  mellett 98,3%-ot értek el. Tehát tagozatunk mindhárom tantárgyból az országos átlag felett végzett. Két tanulónk szlovák nyelvből 100%-ot, egy pedig 95%-ot ért el .

     

     

       

 

 

 

 

2013/14 - Tesztelés 9

                                            9. c           országos átlag

           Matematika              63%                  54,7%

           Magyar nyelv           75%                  56,4%

           Szlovák nyelv           89%                 67,6%

 

Amint azt a felső táblázat is szemlélteti, kilencedikeseinka a Tesztelés felmérésen nagyon szép eredményt értek el. Minden tantárgyból az országos átlag fölött teljesítettek. Szlovák és magyar nyelvből a Nyitrai járás magyar tanítási nyelvű iskolái között az elsők voltak, kerületi szinten pedig a második helyen végeztek.

 

 

 

 

 

 A 2012/13 - as iskolaév kiértékelése

 

   Iskolánk magyar tagozatát a 2012/13-as iskolaévben 38 tanuló látogatta, 5 az alsó és 33 a felső tagozaton. A tantestület 6 tagú volt.

    Az előző évekhez hasonlóan az állami kerettantervet az alsó tagozaton a magyar és angol nyelv, matematika, informatikai nevelés és természetismeret óraszámainak növelésével bővítettük, míg a felső tagozaton a magyar nyelv,  fizika, hittan, történelem, biológia, informatika és matematika tantárgyakhoz toldottunk hozzá. Ezen kívül minden évfolyamban heti 1 órában regionális nevelést tartottunk.

Pályázati úton, a Bethlen Gábor Alap  támogatásával  interaktív tananyagot tartalmazó szoftvert vásároltunk, biológia, történelem, magyar irodalom és szövegértés tanítására, ami nemcsak érdekesebbé, de érthetőbbé is teszi tanulóink számára a tananyagot.

A 2012/13-as tanévben a következő szakkörök működtek iskolánkban:

- felvételi felkészítő magyar és szlovák nyelvből valamint matematikából

- irodalmi szakkor

- szórakoztató matematika

- szlovák nyelvi szakkor

- énekkar

-labdarúgószakkör

Érdeklődő tanulóinknak ingyenes zongoraórákat is biztosítunk

Szente János,  a bp-i Bartók táncegyüttes tagja 5 alkalommal járt iskolánkban, hogy néptáncot tanítson gyermekeinknek.

Tanulmányi kirándulásokat szerveztünk – ellátogattunk  a bp-i Csodák Palotájába, a mohi atomerőműbe,  Körmöcbányára, a galgóci csillagvizsgálóba, a nyitrai püspöki könyvtárba. Pozsonyban tanulóink megtekintették a Human Body című, az emberi testet bemutató kiállítást. Bőssel is ismerkedtek,  valamint Čierny Balogon töltöttek egy napot.

Környékünk történelmének megismerésére is nagy hangsúlyt fektetünk, ezért Nitrán nemcsak a város történelmi nevezetességeivel ismerkedtek a diákok, hanem a temető magyar vonatkozású sírhalmait is megkeresték. Ugyanígy a regionális nevelés keretén belül Zsérére látogattak, ahol a falu múltjával, népszokásaival foglalkoztak.

   Februárban a felső tagozat tanulói a Komáromi Jókai Színház A revizor című színmű előadásán vettek részt. Az alsósok a helyi kultúrházban a Süsü, a sárkány előadását nézték meg. A nyitrai színházban egy Dobsinsky-feldolgozást tekintettek meg.  Moziban az idén kétszer voltak diákjaink.

Karácsonyi előadásunk az idén is  az énekkar  koncertjével kezdődött. Ezekből a dalokból hangfelvételt is készítettek. Hagyomány, hogy karácsonyi műsorunkkal Zsérén is fellépünk.

A március 15-ei megemlékezést a diákok Zsérén, Kolonban, Gímesen és Bodokon adták elő.    Énekkarunk szerepelt a Mikulás napi és anyáknapi ünnepségen, valamint iskolánkban a tanítónap alkalmából.

Diákjaink már évek óta járnak betlehemezni Győrbe. Tavaly a faluban is felelevenítették e szép hagyományt.

Ünnepi foglalkozásokra került húsvét előtt .

A Valentin napi játékos vetélkedő sem maradhatott el, ezt minden évben végzős diákjaink készítik elő.

Az alsó tagozatosok  drámapedagógiai foglalkozáson vettek részt, ill. egy játékos foglalkozáson, ahol Écsi Gyöngyi is mesélt.

A környezet védelmével nemcsak elméletben találkoznak tanulóink. A Föld Napján már második alkalommal tisztították meg az iskola környékét és a falu környezetét. Ezen a napon az 5.-kesek meglátogatták  a Gardénia környezetvédelmi kiállítást.

 

A Határtalanul program keretében jutott el hozzánk 4 magyarországi iskola Szombathelyről, Mórról és 2 iskola Bp-ről.  Néhány órát töltöttek csak nálunk, de ez is elég volt ahhoz, hogy barátságok szövődjenek.

Gímesen tartották a Kincskeresők Fokla táborát, melynek szervezésében iskolánk is résztvett, 3 diákunk személyesen is bekapcsolódott a néprajzi gyűjtésbe.

 

Iskolai kirándulás keretén belül egy diákcsoport 3 napot töltött Budapesten

Gyermeknapi műsorként a nyitrai kaszárnyában ismerkedtek a katonaélettel. 

Az idei tanév utolsó különlegessége rendhagyó testnevelés óránk volt.

 

A Tesztelés 9 eredményeit ismertetném. Matematikából az országos átlag 60,07% volt, és  tanulóink 52,14%-ot értek el. Magyar nyelvből az országos 62,74%-ot meghaladva 65,71% -ra teljesítettek tanulóink, szlovák nyelvből az országos 69,72%  mellett 86,43%-ra   teljesítettek.

A tanulmányi versenyeken elért eredmények alapján a tavalyi tanévben a nyitrai járás 64 iskolája közül iskolánk a 3. lett, kielőzve a 8-osztályos gimnáziumokat. A versenyeken elért eredményekkel osztályonként ismertetjük meg Önöket tanévzárónk következő részében.

Végezetül megköszönöm kollégáim egész éves munkáját, és a szülők segítségét, az együttműködést, ami megkönnyíti munkánkat és gyermekeink hasznára válik.