Základná škola - Alapiskola, Školská 330, Jelenec

Novinky Kontakt Rozvrh Fotoalbum O škole Predmety Magyar Tagozat

Vitajte na stránkach našej školy

Štvrtok 4. 3. 2021

• školského autobusu platný počas mimoriadnej situácie od 8. marca 2021

CP_skolskeho_autobusu_od_8.marca_2020.xlsx​​​​​​​

• Kto môže byť zaradený na prezenčné vyučovanie?

Každý žiak 1. stupňa, ktorého aspoň jeden z rodičov, žijúci s ním v spoločnej domácnosti odovzdá škole čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti a absolvovaní negatívneho testu na COVID-19, ktorého prílohou je kópia negatívneho testu, Test nesmie byť starší ako 7 dní. Po uplynutí 7 dní sa počas aktuálnej epidemiologickej situácie predkladá nové vyhlásenie s prílohou.

Podľa aktuálnych nariadení je čestné vyhlásenie rodiča (s prílohou) a jeho súhlas so spracovaním osobných údajov podmienkou zaradenia žiaka na prezenčné vyučovanie. Žiak, ktorého rodič túto podmienku nesplní, bude mať ospravedlnenú neúčasť na prezenčnom vyučovaní. Potrebné tlačivo na stiahnutie sme zverejnili nižšie.

• Čo znamenajú farby v covid-automate pre školu? Môžete si prečítať na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

• Podľa práve aktualizovaného COVID automatu je od 15. 2. 2021 náš okres v čiernej farbe. Školy v takýchto okresoch musia ostať zatvorené. Vyučovanie pokračuje naďalej dištančne.

• Oznamujeme Vám, že na základe uznesenia bezpečnostnej rady okresu Nitra, zostáva škola naďalej zatvorená, vyučovanie bude pokračovať dištančne.

• Testovanie na COVID19 (v sobotu 6.2.2021) v Jelenci je upravené časovým harmonogramom, ktorý je zverejnený na stránke obce Jelenec

• sa podľa informácií ministra školstva týka žiakov 1. stupňa. Umožnený bude tým deťom, u ktorých sa aspoň jeden z rodičov bude vedieť preukázať platným negatívnym testom na COVID19 (žiaci sa testovať nemusia). Testovanie môžu rodičia a zamestnanci školy absolvovať na ktoromkoľvek odberovom mieste. Obec Jelenec zabezpečí testovanie vo vlastnom MOM v sobotu 6.2.2021. Zákonným zástupcom žiakov z iných obcí odporúčame prioritne využiť testovanie v mieste ich bydliska.

• Vážení rodičia, výpisy polročného hodnotenia Vám boli zaslané elektronicky do Vašich kont v školskom informačnom systéme EduPage. Prosíme Vás, aby ste tieto výpisy vo Vašom rodičovskom konte podpísali (potvrdili kliknutím), aby sme mali prehľad o tom, kto výpis prebral. Za spoluprácu ďakujeme.