• Nový vzhľad stránky

• Užite si nový vzhľad našej stránky. Ak hľadáte ľavé menu, nebojte sa, nezmizlo. Nájdete ho vľavo hore (vodorovné čiarky) alebo po kliknutí na "Viac" v hornom menu.

• Bezpečne do školy - reflexné prvky

• Milí žiaci, dni sa skracujú a prichádza čas, ked niektorí z vás pôjdu ráno do školy potme. Pripomíname v tejto súvislosti ustanovenie zákona o cestnej premávke, kde podľa  § 52  ods. 3: "Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev."

• Poďakovanie

• Do pokladničky č. 01-143 ste vo Vašej škole vyzbierali skvelých 213,05 €. Prispeli ste tým k výnosu v našom kraji, ktorý je opäť rekordný a to  29 721,43 €. Nesmierne nás však teší, že ZŠ - Alapiskola, Jelenec dlhé roky podporuje Bielu pastelku, len za posledných 6 rokov (2019 až 2024) ste vo vašej škole vyzbierali 1485,13 €.

Veľmi si vážime tejto dlhoročnej pomoci, za ktorú Vám, Vašim žiakom, ich rodičom a zamestnancom školy úprimne ďakujeme.

S úctou

Josef Zbranek

predseda ZO ÚNSS Nitra

• Biela pastelka

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je podpora ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Milí rodičia, žiaci a zamestnanci, ak chcete prispieť do zbierky Biela pastelka, máte možnosť dať svojim deťom zopár drobných, aby sa mohli na zbierke zúčastniť. Pokladnička verejnej zbierky bude na škole k dispozícii v piatok 20. septembra.

• Školské ovocie

• Aj v tomto roku je naša škola zapojená do programu školské ovocie, ktorým sú obohatené obedy žiakov. Škola zároveň využíva aj sprievodné aktivity k tomuto programu (exkurzie, prednášky, ochutnávky).

plagát školské ovocie

• Slávnostné otvorenie školského roka 2024/25

• bude v pondelok 2. 9. 2024 o 8:40. Predpokladané ukončenie: 9:40.

Školský autobus v prvý deň pôjde nasledovne:

V prvý deň (2. 9. 2024) pôjde šk. autobus do školy nasledovne: Žirany - žel. stanica 7:30, Kolíňany - konečná 7:50, Kostoľany p. Tr 8:15

Späť pôjde: Do Žirian o 9:45, do Kolíňan o 10:05 a do Kostolian p.Tr. 10:30 (časy sú približné)

Od 3. septembra bude chodiť podľa pravidelného CP, ktorý zvereníme na stránke školy. O zverejnení vás budeme informovať.

• Arborétum Mlyňany

• Naši mladší žiaci boli počas uplynulých dní na exkurzii v Arboréte Mlyňany. Zúčastnili sa vzdelávacích aktivít „Svet stromov“ v počítačovej učebni, ďalej „Tvorivej dielne“, kde tvorili a maľovali. Prechádzali sa aj po náučnom chodníku, ktorý viedol v krásnom parku. Deti boli z exkurzie nadšené.

• Krajské kolo fyzikálnej olympiády

• Úžasný výsledok dosiahol 17.4.2024 Patrik Schimpl v krajskom kole FO. Nechal za sebou všetkých súperov a s pekným náskokom VYHRAL. Srdečne gratulujeme. Patrik, si naozaj šikovný.

• Celoštátne kolo geografickej olympiády

• Patrik Schimpl z 9.A sa zúčastnil na celoštátnom kole geografickej olympiády, ktorá sa uskutočnila v Tatranskej Lomnici 24.-25.5.2024. V krásnom prostredí tatranskej prírody dosiahol krásny výsledok. Svojou usilovnosťou a vedomosťami získal 8. miesto. Patrikovi ďakujeme za vzornú a úspešnú reprezentáciu školy, zo srdca mu blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v štúdiu na strednej škole.

• Naši šikovníci

• Aj v školskom roku 2023/24 žiaci I.stupňa úspešne reprezentovali našu školu v rôznych celoslovenských súťažiach. Gratulujeme.

• Prijmeme do pracovného pomeru

• Pozícia: Upratovač / upratovačka

Úväzok: 100%

Dátum nástupu: 5.8.2024

Požiadavky: Spoľahlivosť, pozitívny prístup k práci.

Ponuky na: zsjelenec@zsjelenec.sk alebo osobne v škole.

• Scratch Cup

• Žiak 9. ročníka, Patrik Schimpl sa umiestnil na celoslovenskej súťaži v programovani Scratch Cup na vynikajúcom 2. - 5. mieste. Gratulejeme!

• Deň otvorených dverí v kasárňach pod Zoborom

• 30. mája sa žiaci 8.b a 6.a triedy zúčastnili Dňa otvorených dverí v priestoroch 11. brigády ozbrojených vzdušných síl v kasárňach pod Zoborom. Žiaci si mohli pozrieť zaujímavé ukážky práce pyrotechnikov, psovodov, zdravotníkov, hasičov... Vynikajúci dojem zanechalo vystúpenie strážnej služby. Záujem bol aj o vystavenú vojenskú techniku a transport vojenským autom. Medzi atrakcie patrilo i maľovanie na tvár.

• Výlet Modrý Kameň

• 31. 5. 2024 navštívili šiestaci hrad Modrý Kameň. Žiaci si najprv pozreli expozíciu hračiek a divadelných bábok. Ďalšou zastávkou boli tvorivé dielne, kde si vyrobili postavu piráta. Návšteva hradu pokračovala v okolitom parku. Tam deti dostali mapu, pomocou ktorej sa vydali na dobrodružnú cetu do čarovného lesa. Počas cesti riešili rôzne úlohy.  Odmeny, ktoré za splnenie úloh získali, potom použili na  oslobodenie piráta Jakub Vrabca.

• Ríša rozprávok Kolárovo

• Čas školských výletov je už tu! Aj žiaci prvého stupňa sa zúčastnili výletu v čarovnej Ríši rozprávok v Kolárove. Hneď na začiatku sa ich ujal kráľ, ktorý ich viedol po ceste dobrodružstva a zábavy. Spoločne sme sa prešli po najdlhšom drevenom krytom moste v Európe, následne sa deti zabávali na rôznych stanovištiach s rozprávkovými bytosťami. Po obede sme sa presunuli na divadelné predstavenie Cisárove nové šaty, ktoré deti veľmi pobavilo. So spoločnými zážitkami sme sa vybrali naspäť domov.