Šachový krúžok

Tréner:

PaedDr. Michalík Ľuboš

Šachový program free.zip

WWW: Hraj šachy na webe1 Šachista Slovenský Šachový zväz           FIDE Šach na školách

Súťaž 3.pdf

Súťaž 1.pdf

Tréning: šk.rok 2013/2014

Utorok a piatok: 7.hod. 13:30-14:15

ELO_rajting.pdf

Ako hrať správne ???
Mladší žiaci 1-4 ročník       A. V otvorení  najskôr ťaháme tými pešiakmi ktoré otvárajú cesty figúram.
1. Jánošov Martin 1.A         B. Usilujeme sa rýchlo uviesť figúry do hry.
2. Kazík Adam 2.A         C. Na začiatku partie sa vyhýbame opakovaným ťahom tou istou figúrou.
3. Moncmann Tomáš 2.A         D. Usilujeme sa ovládnuť centrálne polia a podporujeme ich figúrami.
4. Špendel Martin 2.A         E. Neuvádzame dámu predčasne do hry. Ako asi odpovie súper na náš ťah?
5. Piroška Samuel 3.A         F. Kráľa treba čo najskôr rošádou uviesť do bezpečia.
6. Dibala Patrik 3.A         G. Snažíme sa obsadiť voľné stĺpce vežami a dlhé uhlopriečky strelcami.
7. Gál Michal 3.A         H. Vyhýbame sa aby nám súper vytvoril dvojpešiaka či oneskoreného pešiaka
8. Gál Samuel 3.A         I. Čo súper priamo ohrozil?   J. Neurobil chybu, neodkryl si slabinu?
9. Rosinský Šimon 3.A           K. Ktorým figúram uvoľnil dráhy na stĺpci,rade, uhlopriečke?
10. Rychtárik Timon 3.A Škola sa zapojila do projektu **************** ŠACH na školách   L. Možno vytvoriť silnejšiu hrozbu ako súper?
11. Gánovská Martina 3.A               M. Čo súper svojím ťahom sleduje?
12. Ábel Gabriel M. 4.A
13. Nemček Marko 4.A