Nové úlohy Staršie úlohy NEJ 7 NEJ 8 NEJ 9 GEG 5, 6, 9 2.vlna NEJ 7.roč. 2.vlna NEJ 8.roč. 2.vlna NEJ 9.roč.

Mgr. Monika Mladá

2.vlna NEJ 7.roč.

Guten Tag!

Tu nájdete úlohy na tento týždeň.Úlohy z prac .zošita prefoť a pošli na adresu   1monikamlada@gmail.com

Ak to nevieš, môžeš ju napísať do Wordu a poslať ako prílohu.Môžeš úlohu napísať aj rovno do emailu.

7.a

Poriadne sa naučte tie dve slovesá, ktoré sú v zošite, zapamätajte si hlavne koncovky. Podobne budeme dnes časovať ďalšie slovesá : spielen-hrať sa, sein- byť, naučte sa ich

1.ich spiele                  1.wir spielen

2.du spielst                  2.ihr spielt

3.er, sie, es spielt         3.sie,Sie spielen

1.ich bin-ja som                         1.wir sind-my sme

2.du bist-ty si                             2. ihr seid-vy ste

3.er,sie,es ist-on,ona,ono je         3.sie sind-oni sú

Sie sind-Vy ste keď vykáme

Tá skupina, kde je Linda, spraví v prac. zošite PZ str.11 cv.4, 5,6 a celú stranu 12.Snažte sa všetko doplniť,ale ak niečo neviete,môžete to vynechať a ja budúcu hodinu napíšem správne vety.Potom si to doplníte.Úlohy mi pošlite .              Skupina, v ktorej je Petra už tie cvičenia má hotové,takže si tie cvičenia ešte raz pozrite. Nemusíte mi nič posielať.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7.b  Guten Tag!

Najprv si zopakujte všetky slovíčka z prvej lekcie.

Dozošita Deutscheft si napíšte a naučte sa:

Časovanie slovies kommen -prísť, spielen-hrať sa, sein-byť

1.ich komme-ja prídem                                 1.wir kommen-my prídeme

2.du kommst-ty prídeš                                  2.ihr kommt-vy prídete

3.er,sie,es kommt-on,ona,omo príde               3.sie kommen-oni prídu

Sie kommen-vy prídete keď niekomu vykáme

1.ich spiele                        1.wir spielen

2.du spielst                        2.ihr spielt

3.er,sie,es spielt                 3.sie spielen,Sie spielen keď niekomu vykáme

sein-byť

1.ich bin-ja som                         1.wir sind-my sme

2.du bist-ty si                            2.ihr seid-vy ste

3.er,sie,es ist-on,ona,ono je        3.sie sind-oni sú

Sie sind-Vy ste keď niekomu vykáme

Poriadne sa to nauč,lebo podľa týchto príkladov budeme časovať aj iné slovesá. Pamätaj si hlavne tie koncovky, ktoré som napísala červenou.

V PZ/prac. zošit/str. 11 všetky cvičenia doplň a pošli mi na email, ktorý nájdeš hore v úvode.

3.11.2020  Ďalšie úlohy nájdete na edupage