Nové úlohy Staršie úlohy NEJ 7 NEJ 8 NEJ 9 GEG 5, 6, 9 2.vlna NEJ 7.roč. 2.vlna NEJ 8.roč. 2.vlna NEJ 9.roč.

Mgr. Monika Mladá

2.vlna NEJ 9.roč.

26.10.2020                                                                                             môj email   1monikamlada@gmail.com

Guten Tag!

PZ/prac. zošit/ str.43 napíš si a nauč sa slovíčka.Posledné bude es gibt.

Učebnica str. 32 prečítaj si program a priraď text k obrázkom. Dopíš neznáme slovíčka do slovníka-der Karlplatz-Karlovo námestie,der Eintritt- vstup, der Trefpunkt- miesto stretnutia, zeigen- ukazovať, frei- voľný. Cv.5b pospájaj, potom si skontroluj

1c,2f,3d,4e,5a,6b.Použili sme slovné spojenie es gibt,ktoré sa viaže vždy s akusatívom.Pozor!!!!v mužskom rode je einen.

V druhom stĺpci tohto cvičenia sme použili neosobné zámeno man.Po tomto zámene bude sloveso vždy v 3. osobe. Man môžeme preložiť ako sa napr. Man kann dort viele Sachen kaufen-Môžu sa tam kúpiť mnohé veci. Všimni si, že v každej vete, kde je modálne sloveso kann/v 3.os/,tak ďalšie sloveso je na konci vety v tvare neurčitku.

V PZ by ste mali mať už celú stranu 37,v triede 9.a si tú stranu dokončia a ideme ďalej všetci na str.38.

Cv. 4, zo slov v zátvorke utvor vety. Nezabudni,že v oznamovacej vete je sloveso druhé.Pozor!!sú tu aj opytovacie vety, v 3. vete je opytovacie zámeno Wie prvé,V 4. vete nie je opyt. zámeno a v tomto prípade bude prvé sloveso.

Cv. 5 Doplň tabuľku. Cv. 6a vety začni podčiarknutým slovom. Cv.6b vieme, že sloveso gefallen sa viaže s datívom, doplň spráne tvary do tabuľky. Cv. 7 doplň. Pomôcka muž. rod člen dem-čiže koncovka em,v str. rode tak isto, v ženskom rode je člen der-teda zámeno bude mať koncovku -er.

Poslať na konrolu!!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.11.2020  ďalšie úlohy nájdeš na edupage