DEJ 9 SJL 7 DEJ 6 DEJ 7 DEJ 8

Mgr. Dana Kudláčiková

DEJ 7

Milí žiaci :) Posielam vám zatiaľ dve učivá, v učebnici od s.49-55. Prečítajte si ich, pozrite si prezentácie, kde sú aj linky k videám. Poznámky si odpíšte alebo nalepte do zošita.

Talianske_mestske_staty.pptx

Europa_humanistov_-_filozofov_a_vedcov.pptx

Talianske_mestske_staty.docx -poznámky

Europa_humanistov_-_filozofov_a_vedcov_poznamky.docx

24.3. Nové učivo na tento týždeň: Objavitelia a objavovaní, s. 61-64 - prečítať

Pozrite si prezentáciu a napíšte alebo vytlačte poznámky :)

Objavitelia_a_objavovani.pptx

Objavitelia_a_objavovani_poznamky.doc

30.3. Pokyny_k_dejepisu__30.3..docx

Europa_si_podmanuje_svet_(1).docx -poznámky

14.4. Učivo na tento týždeň: Reformácia a katolícka reforma - prečítať z učebnice s.65-69

Pozrite si prezentáciu Reformacia_a_katolicka_reforma.ppt a napíšte poznámky do zošita, prípadne nalepte do zošita:

Reformacia_a_katolicka_reforma_poznamky.docx

Do zošita napíšte odpovede na otázky z učebnice s.69/1,2,3,4 a odpovedzte aj na Dešifrujeme pramene s.69/1,2.

Odfotené odpovede mi pošlite na mail. Ďakujem :)

22.4. K téme reformácia si pozrite krátke dokumenty:

Ďalším učivom je Svetové hospodárstvo a nové usporiadanie štátov. Pozrite si prezentáciu a podľa učebnice s.70-74 vypracujte  pracovný list, ktorý mi pošlite :)

Svetove_hospodarstvo_a_nove_usporiadanie_statov.pptx

Svetove_hospodarstvo_a_nove_usporiadanie_statov.docx

6.5. Nové úlohy z dejepisu: Dejepis_7.docx

13.5. Pokyny na tento týždeň: PokynyDEJ_13.5..docx

Poznamky_do_zosita_-_osvietenstvo.docx

DEJ7_Vek_rozumu_-_osvietenstvo.docx -tu sú aj otázky, ktoré mi pošlite vypracované

20.5. Milí siedmaci :) posielam vám PL, ktorý mi vypracovaný pošlite do 27.5 : PL_-DEJ7.docx

Želám vám veľa elánu do práce :)

27.5. Milí žiaci :) posielam pokyny na tento týždeň: Pokyny_na_DEJ7-27.5..docx

3.6. Milí siedmaci :) tu sú pokyny na tento týždeň: Pokyny_na_DEJ7-3.6..docx

10.6. Milí siedmaci :) tu nájdete pokyny na tento týždeň: Pokyny_na_DEJ7-10.6.docx

A nezabudnite si zadania úloh z OBN sledovať na stránke pani učiteľky Demajovej.

17.6. Milí siedmaci:) domácu úlohu na tento týždeň už nemáte.

Skontrolujte si, či ste mi poslali všetky predchádzajúce úlohy, lebo na základe toho dostanete koncoročnú známku (a známok, ktoré ste dostali ešte v škole v 2.polroku, ale nebolo ich veľa, keďže od marca sme doma). Ja teraz tiež kontrolujem a hodnotím, priebežne vás budem informovať. V prípade akýchkoľvek otázok mi smelo píšte.

A ďakujem každému, kto sa snažil, posielal úlohy, pracoval, riešil, čítal, hľadal odpovede, pozeral videá a filmy a premýšľal o tom:) Teším sa z toho a chválim vás:)