• Az elmúlt évek eseményei

        • A 2018/2019–es iskolai év kiértékelése

          Iskolánk magyar tagozatát a 2018/2019-es tanévben 27 tanuló látogatta, 4 az alsó és 23 a felső tagozaton. A tantestület 5 tagú volt, ezen kívül a szlovák tagozat 8 pedagógusa is részt vett az oktatásban heti 52 órában, valamint egy nyugdíjas kolléga heti 7 órát tanított.

          Kötelező tantárgyként továbbra is oktattuk a regionális nevelést az 5. és 6. évfolyamban.

          Szakköreink: felvételi felkészítők magyar és szlovák nyelvből, valamint matematikából, színjátszó szakkör, énekkar, angol nyelvi szakkör, hagyományőrző foglalkozások.

          Tanulóink tanulmányi kirándulásokon vettek részt: A kistapolcsányi bölényesben, Nyitrán, a mohi atomerőműben, a galgóci csillagvizsgálóban, és a malonyai arborétumban. Meglátogatták a gímesi Forgács kastélyt és a gímeskosztolányi műemléktemplomot is. A Föld napja keretén belül tanulóink ellátogattak a Gardénia environmentális kiállításra.

          A 8. és 9. évfolyam tanulói sítanfolyamon vettek részt.

          A Határtalanul program keretén belül két magyarországi iskola látogatott el hozzánk. A kőszegiek második alkalommal, míg az érsekvadkertiek már ötödször jártak nálunk. Velük közösen vehettek részt a 7., 8., 9. évfolyam tanulói a Nemzeti összetartozás napján, Budapesten, ahol több ezer anyaországi és határon túli diákkal együtt tekinthették meg a parlamentet, és nézhették meg az „István, a király” című rockopera koncertváltozatát. 

          A nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem mellett működő JUGYIK a járási mikulásnapi foglalkozását az idén Pogrányban tartotta, tanulóink odautaztatását is ők vállalták fel.  Mi is megszerveztük a mikulás napi műsorunkat kézműves foglalkozásokkal összekötve. Az itt és a  karácsonyi ünnepvárón készített dísztárgyakat a fellépések idején az érdeklődők megvásárolhatták.

          Kulturális rendezvényeink: Iskolai nevelőkoncertek látogatása, színházlátogatás Komáromban két alkalommal –a „Mátyás király krónikái” és „A padlás” című műveket néztük meg.  Tanulóink angol nyelvű színházi előadáson is részt vettek.  Az aradi vértanúkra emlékeztünk iskolánkban, Kolonban, az 1956-os eseményeket elevenítettük meg előadás keretén belül. Karácsonyi műsorral is kedveskedtek diákjaink. Március 15-i eseményekről is megemlékeztünk, valamint részt vettünk a gímesi Csemadok rendezvényén Kolonban és Zsérén. Az „Irodalmi kávéház” ebben az évben is megvalósult. Az anyák napi ünnepséget az iskolánk falai között szerveztük meg. A magyar népmese napját megünnepelve népmeséket olvastunk fel.

          A Valentin napi álarcosbált és a játékos vetélkedőt idén is a végzős diákjaink szervezték.

          Énekkarunk az iskolai rendezvényeken kívül szereplője volt egyházi rendezvényeknek, karácsonyi műsoroknak, koncerteknek, ill. az Európa Klubtól meghívást kaptak az osztrák Hainburgba, a Szent István napi rendezvényre.                   

          A Rákóczi Szövetség szervezésében, „Mozgó mozi” elnevezéssel került sor egy mese, a „Vuk” vetítésére, melyen a koloni kisiskola tanulói is részt vettek.

          Hagyományaink ápolását is folytattuk. Az idén is betlehemeztek Gímesen, Nádszegen, Kálazon.

          Iskolánk az idén ismételten megrendezte a Zoboralja Kis Csalogánya járási népdalversenyt. A versenyzőket Józsa Mónika és Csáki Antal egyetemi oktatók értékelték ki.

          Novemberben az ötödikeseink tudását tesztelték. Matematikából az országos átlag 59,3% volt, tanulóink 85%-ot értek el, míg magyar nyelvből az országos átlag 51,4% az ötödikeseink átlageredménye 81,65% volt.

          A Tesztelés9, a kilencedikes tanulók megmérettetése: matematikából az országos átlag 63,1% volt, tanulóink 65,5%-ot értek el. Magyar nyelvből az országos 58,2% mellett 71,1%-ot értek el, míg szlovák nyelvből az országos átlag 63,1% volt tanulóink 90%-ot értek el.